Czasy alchemicznych eliksirów i kamienia filozoficznego, który miał otworzyć drogę ku bezgranicznemu bogactwu… Na zlecenie cesarza Rudolfa eksperymenty prowadzono w Pradze, ale po składniki takie jak korzeń mandragory czy kryształy, władca posyłał w Karkonosze. Nad eliksirem wiecznej młodości  pracowano i u stóp Śnieżki. Karpaczańscy laboranci wg precyzyjnych receptur wytwarzali tu aż 200 renomowanych leków. Czy stosowane przez nich minerały i górskie rośliny były składnikami tejże sekretnej receptury..?

Lubię polować z aparatem na alpejskie kwiaty Karkonoszy i, nie tylko w polskich górach, na dziko rosnące storczyki. Jestem ekspertem w…, na pewno w działaniu szlachetnych i ozdobnych kamieni, których w Sudetach występuje tak wiele. Mojego autorstwa są teksty geocachingowej Ścieżki Czarownic w Górach Izerskich. Pasjonuje mnie historia regionu, w którym mieszkam, by ją poznać studiowałam filologię Niemiec i uczyłam się w Pradze historii Czech. Zawiłości genealogiczne panujących rodów Europy interesują mnie być może z racji genów 🙂

 

Frapujące wycieczki górskie po Sudetach

 

Wybór usług i produktów turystycznych, które oferuję, jest sumą moich pasji, zainteresowań i kompetencji. Wycieczki po Karkonoszach, objazdowe wycieczki po Sudetach i północnych Czechach, gry plenerowe oraz oprowadzanie w strojach z epoki. Zwiedzanie z wytrawnym przewodnikiem zaszczepia ciekawość świata i może stać się znakomitą przygodą! Gotowi na poznawanie śląskich zagadek i sekretów? Jako przewodnik sudecki zapraszam na niezapomnianą wyprawę! Prowadzę usługową działalność przewodnicką przez 12 miesięcy w roku.

Piesze wycieczki górskie po Karkonoszach i trasy objazdowe z przewodnikiem

Realizuję klasyczne i tematyczne wycieczki i rajdy po Karkonoszach oraz programy objazdowe po Kotlinie Jeleniogórskiej, Sudetach Zachodnich i Środkowych oraz po północnych Czechach, z Pragą włącznie. Jako przewodnik po Pradze oraz przewodnik sudecki odkryję przed Wami najpiękniejsze zakątki regionu.  Usłyszycie też mnóstwo ciekawostek i dykteryjek.

Oprowadzanie po zamkach i pałacach w kostiumie z epoki

Jedno z najciekawszych miejsc Europy – Dolina Pałaców i Ogrodów, czyli Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej! Oprowadzam po tym obszarze w rekonstrukcjach ubioru historycznego. Chciałabym, żeby kostium, jakby dopiero co wyjęty z szafy jednego z pałaców, był katalizatorem dla podróży w czasie – byśmy mogli popodglądać sekretne sprawy królewskiej rodziny i ich bliskich. Oferuję Państwu klimatyczne oprowadzanie kostiumowe, które przeniesie Was w fascynujący wiek XIX.

Moje uprawnienia

  • przewodnik górski sudecki
  • przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego
  • przewodnik po Pradze czeskiej
  • przewodnik po Sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie
  • pilot wycieczek
  • przodownik GOT
  • technik obsługi turystycznej