Arktyczną tundrą wędrować ku Śnieżce, zachwycić się wodospadami, zobaczyć, jak w hucie powstają szklane cudeńka, w najstarszym polskim uzdrowisku wypić leczniczej wody, zdobyć górską warownię, w lokalnym browarze posmakować kraftowych piw… Atrakcji w Karkonoszach i okolicy wiele, a każde z miejsc to intrygująca historia. Wieloaspektowa saga Gór z ich zadziwiającą różnorodnością dostarcza niewyczerpanych tematów do snucia opowieści!

Chcielibyście poznać dzieje Karkonoszy? Zobaczyć majestatyczne piękno tutejszej przyrody? Panoramy szczytów, malownicze doliny, unikalną florę? Spojrzeć na krainę, gdzie natura splata się z kulturą, z innej perspektywy? Dadzą ku temu sposobność wycieczki górskie po Karkonoszach, na które pragnę Was serdecznie zaprosić. A każda z wypraw może zawierać zestaw zupełnie innych opowieści! Jakich? – to już zależy od zainteresowań grupy…

Krajoznawcze wycieczki objazdowe po Sudetach

Oferuję oprowadzanie grup zorganizowanych wg programu organizatora a ponadto, jeśli trzeba, doradzam lub koryguję trasy zwiedzania. Lista miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć w Sudetach z przewodnikiem, jest naprawdę bardzo długa. Poniżej tylko te miejsca, które pieszo lub objazdowo, chcą ze mną klienci zwiedzić najczęściej:

 • świątynia Wang – schronisko Samotnia – Śnieżka
 • zamek Chojnik – wodospad Kamieńczyka – huta szkła
 • Skalne Miasto Adrszpach
 • oraz Praga, 1- lub 2-dniowa

Tak, czeska Praga, jedno z najpiękniejszych miast Europy, otoczona kręgiem górskich pasm, z których jedno stanowią Sudety, jest niezwykle często i chętnie zwiedzana przez turystów przy okazji pobytu w Karkonoszach. Jako przewodnik po Pradze, chętnie Was po niej oprowadzę!

Wycieczki tematyczne i więcej

W opowieściach przewodnika odbijają się jego pasje i zainteresowania. To naturalne, gdy w pracę wkładasz serce. Wasza grupa będzie ze mnie zadowolona, jeśli interesują Was:

 • profesjonalizm
 • kultura, optymizm i dobry humor
 • dzieje dawnych mieszkańców
 • sudeckie skarby, czyli szlachetne i ozdobne kamienie
 • magia wytopu szkła
 • tajniki górskiej flory
 • legendy

Jako przewodnik wycieczek zorganizowanych, profesjonalnie oprowadzający turystów w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, mam rozeznanie co do zapotrzebowania. Dlatego oprócz miejsc „obowiązkowych” do zobaczenia oferuję Państwu także trasy i tematy niestandardowe. W ten sposób turyści, którzy chcą zobaczyć i dowiedzieć się więcej niż podczas rutynowej wycieczki, mogą poznać to, o czym drukowane przewodniki jeszcze nie piszą. Wspólnym mianownikiem tych autorskich tras jest Dziedzictwo regionu, natomiast spektrum programów rozciąga się od unikalnych budowli, aż po miejsca spotkań „kobiet wiedzących”, których obecność w Górach była kiedyś czymś zupełnie naturalnym. Te ostatnie wycieczki są oczywiście dla grup koneserek 😉