Czasy alchemicznych eliksirów i kamienia filozoficznego, który miał otworzyć drogę ku bezgranicznemu bogactwu… Prace na zlecenie cesarza Rudolfa prowadzono w Pradze, ale po składniki takie jak korzeń mandragory czy kryształy władca posyłał w Karkonosze. Gdy moment później z górskich roślin laboranci z Karpacza wg precyzyjnych receptur wytwarzali aż 200 renomowanych leków, prac nad eliksirem wiecznej młodości nie zaniechano… Czy prócz substancji składowych, niezaprzeczalnie unikatowa flora miała jeszcze jakąś inną szczególną moc? I co było dalej z eliksirem młodości?

Lubię polować z aparatem na alpejskie kwiaty Karkonoszy i na dziko rosnące storczyki, nie tylko w polskich górach. Jestem ekspertem w…, na pewno w działaniu szlachetnych i ozdobnych kamieni, których w Sudetach nadal wiele. Mojego autorstwa są teksty geocachingowej Ścieżki Czarownic w Górach Izerskich.
Pasjonuje mnie historia regionu, w którym mieszkam, by ją poznać studiowałam filologię Niemiec, uczyłam się historii Czech w Pradze, indywidualnie zgłębiam zawiłości genealogiczne panujących rodów Europy.

Moją najnowszą pasją jest rekonstrukcja ubioru historycznego.

 

Wycieczki górskie po Sudetach, które pozostawiają wyjątkowe wspomnienia

 

Wybór usług i produktów turystycznych, które oferuję, jest sumą moich pasji, zainteresowań i kompetencji. Z chęcią zabiorę Was na piesze wycieczki po Karkonoszach, objazdowe wycieczki po Sudetach i północnych Czechach, zaproszę na gry plenerowe oraz na oprowadzanie w strojach z epoki. Zwiedzanie z przewodnikiem może stać się znakomitą przygodą, na pewno zaszczepia ciekawość świata i niejednokrotnie inicjuje odkrywanie własnych pasji. Gotowi na poznawanie śląskich zagadek i sekretów? Jako doświadczony przewodnik sudecki zapraszam na niezapomniane wędrówki!

 

Prowadzę działalność gospodarczą przez 12 miesięcy w roku.
NIP 6110051680
REGON 230003813

Piesze wycieczki górskie po Karkonoszach i trasy objazdowe z przewodnikiem

Realizuję klasyczne i tematyczne wycieczki i rajdy po Karkonoszach oraz programy objazdowe po Kotlinie Jeleniogórskiej, Sudetach Zachodnich i Środkowych oraz po północnych Czechach, z Pragą włącznie. Jako przewodnik po Pradze oraz przewodnik sudecki odkryję przed Wami najpiękniejsze zakątki regionu.  Usłyszycie też mnóstwo ciekawostek i dykteryjek.

Oprowadzanie po zamkach i pałacach w kostiumie z epoki

Jedno z najciekawszych miejsc Europy – Dolina Pałaców i Ogrodów, czyli Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej! Oprowadzam po tym obszarze w rekonstrukcjach ubioru historycznego. Chciałabym, żeby kostium, jakby dopiero co wyjęty z szafy jednego z pałaców, był katalizatorem dla podróży w czasie – byśmy mogli popodglądać sekretne sprawy królewskiej rodziny i ich bliskich. Oferuję Państwu klimatyczne oprowadzanie kostiumowe, które przeniesie Was w fascynujący wiek XIX.

Gry plenerowe

Najnowszy trend w turystyce to gry plenerowe. Lecz czy może istnieć dla nich lepsze miejsce niż pełne tajemnic Góry Olbrzymów, od zawsze przenikniętą magią…? Zasmakujcie kreatywnej przygody, która uwalnia wyobraźnię, a zabawa odsłoni przed Wami tajniki historii!

Jako przewodnik wycieczek zorganizowanych wiem, że grupy, ale także turyści indywidualni, potrzebują urozmaicenia programu pobytu. Gdy już zdobędziesz Śnieżkę, zobaczysz Skalne Miasto i wodospady, zapraszam na grę plenerową.

Moje uprawnienia

  • przewodnik górski sudecki
  • przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego
  • przewodnik po Pradze
  • przewodnik po Sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie
  • pilot wycieczek
  • przodownik GOT
  • technik obsługi turystycznej