Wygląd podkarkonoskich pałaców i okalających je parków jest dziełem królewskich architektów, których realizacje budzą powszechny podziw np. w Berlinie lub Poczdamie. Owe założenia są harmonijnie dopełniane przez zjawiskowe panoramy szczytów. A między pałacami meandrują śródgórskie drogi, które tak naprawdę stanowią szlak intrygujących zagadek… Bo jak np. potoczyłyby się losy Europy, gdyby przyszły cesarz nie posłuchał taty i wziął za żonę kobietę, którą kochał? Albo czy Eliza, której imię otrzymał słynny utwór Beethovena, mogła mieszkać u stóp Karkonoszy? I wreszcie, co wiadomo o eliksirze młodości?

W okresie romantyzmu miejsce to jak magnes działało na królewską rodzinę, na artystów, na słynnych podróżników. A dziś …jest do odkrywania na nowo!

oprowadzanie grup zorganizowanych po polskiej Dolinie Loary

Dla grup z własnym autokarem oferuję zwiedzanie objazdowo-spacerowe. Wybór i konfiguracja zwiedzanych obiektów zależeć będzie od miejsca zakwaterowania wycieczki. Jeśliby ktoś pomyślał, że to pewnie nudne zwiedzanie w kapciach wymuskanych wnętrz, jest w błędzie – nie tak tropi się na Śląsku tajemnice 😉 Przewidziano:

  • przerwy gastronomiczne w atrakcyjnych wnętrzach
  • możliwość włączenia do programu położonych przy trasie atrakcji, jak np. nowy, a już słynny browar w Miedziance lub Park Miniatur

kameralne wycieczki po Dolinie Pałaców dla osób prywatnych

To propozycja dla koneserów tematu i dla gości, którzy chcą ciekawego przerywnika np. dla zimowych sportów. Zobaczysz więcej niż na wycieczce autokarowej, wszak nie wszędzie da się dojechać wielkim środkiem lokomocji. A i pałace żyją własnym życiem, zatem kilka osób może zajrzeć w miejsca dla liczniejszej grupy niedostępne.

  • przemieszczać się będziemy samochodem osobowym
  • w sezonie zimowym, nie ma potrzeby rezerwować terminu z dużym wyprzedzeniem
  • możesz zadawać niezliczoną ilość pytań 🙂